Meie akvaariumite elu algas juba 2014. aastal, kui Mehis omale oma rahaga väikese akvaariumi ostis ja sinna loodusringist guppid sisse tõi. Kohe varsti peale seda hakkas ta suuremat akvaariumi tahtma, aga kohe ei saanud.

2015 suvel pakkus Mehise õpetaja koolist oma akvaariumi meile ja me ostsime selle ära. Seega on meil alates 2015 juulist suur akvaarium (mõõdud 40x40x100 cm).

Punamütsike
Korall ja kuldkala
Komeet
Tõnn
Bentley
Põnn
Siin taustal on üks Pimm
Korallmaja
Põnn
Ahven
Betti
Kuldkala ja Ahven
Punnsilm
Punamütsike

 

Algselt oli seal neli kala: öökalad Tõnn  (sest Mehisel oli väikeses akvaariumis üks Tõnn, kelle Liisbet välja kiskus) ja Mustu (ta on selline väga must ja täppidega – teda näeb ainult öösel vahest harva), Ahven (sest ta on triibuline) ja kuldkala (nimetu, sest neid on 2 samasugust).

Hiljem valis Mehis veel kolm kuldkala: kuldkala (vt eelmise kuldkala nime märkust), Korall (sest ta on selline kirju) ja Punnsilm (must suurte punnis silmadega).

Meelis ja Sirje kinkisid Aulisele veel 2 kala: Bentley (sest ta on väga rahulik, aga vajadusel kihutab pööraselt) ja Põnn (sest ta on ka säga, nagu Tõnn, aga veel noor ja väike).

Merle tõi veel ühe Betti (emane betta või kukeke) juurde.

Meil on veel üks ümar akvaarium ka, kus on sees Komeet (isane betta või kukeke). Betti on ette nähtud ikka koos Komeediga olema, aga kuna neid kalu koos hoida ei saa, siis elab Betti suures akvaariumis koos teiste kaladega.

2016. aasta lõpuks oli selge, et kalade puhul ei ole mõtet siia neid üles lugeda sedasi, sest mõne aja tagant kipub ikka mõni kala ära surema erinevatel põhjustel.

Näiteks 2017 veebruari lõpuks ei olnud meil enam ei Ahvenat, Koralli, Punnsilma ega Bettit. Samas oli juurde tulnud näiteks Punamütsike ja mitu Pimmi.